Intensywny i skumulowany sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nie zwalnia, a nawet przyspiesza. Po 3 tygodniach od Rajdu Nadwiślańskiego rywalizacja z płaskich terenów Lubelszczyzny przenosi się ścigać się na zupełnie inne tereny na Podkarpacie. W dniach 5-7 sierpnia odbędzie się 30. Marma Rajd Rzeszowski. To zdecydowanie jeden z najbardziej malowniczych, ale i najtrudniejszych rajdów w naszym kraju. Na rynku w Rzeszowie na rampie startowej staną Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar. Załoga TVN TURBO jako liderzy punktacji sezonu w klasie 3 zapowiadają walkę o wygraną wśród samochodów Rally3. Dla Łukasza będzie to już 10-ty, jubileuszowy start w Rajdzie Rzeszowskim. W tym roku rajd oprócz rangi Mistrzostw Polski jest rundą Mistrzostw Słowacji, Pucharu Europy Strefy Centralnej, Mistrzostw FIA CEZ.

Łukasz Byśkiniewicz:

“Uwielbiam Rajd Rzeszowski i zawsze na niego czekam z utęsknieniem. Będzie to dla mnie już okrągły 10-ty występ na podkarpackich trasach. Mam z tym rajdem miłe wspomnienia, ale także takie, który przypominają, że odcinki specjalne Rajdu Rzeszowskiego nie wybaczają nawet najmniejszego błędu w jeździe i opisie. Przez cały czas koncentracja musi być na najwyższym poziomie. Po 3 rajdach Mistrzostw Polski jesteśmy liderami punktacji w klasie 3. Konkurencja jest bardzo blisko, dlatego nie zamierzamy zwalniać. Z całą pewnością w naszej klasie znowu będzie można obserwować zaciętą walkę na ułamki sekund. W tym roku Rajd Rzeszowski liczy przeszło 150 kilometrów oes’owych. Organizator przygotował także zupełnie nowy odcinek specjalny co powoduje, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza. Tuż przed rajdem podczas testów przytrafiła się przygoda- wypadliśmy w pole. Na szczęście nie groźnie, a sprawna ekipa Kumiega Racing/APR Motorsport już naprawiła szkody w Fieście. Podczas rajdu damy z siebie wszystko, aby pojechać szybko i skutecznie. A pojedziemy razem z naszymi Partnerami: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Polski, Siren7. Już teraz zapraszam także na materiały o rajdzie w programie Raport TVN TURBO.”

Zbigniew Cieślar:

„Jestem zgodny co do opinii o Rajdzie Rzeszowskim- to najtrudniejsza i najbardziej skomplikowana runda Mistrzostw Polski, jeśli chodzi o odcinki specjalne. Są trudne do pisania i jeszcze trudniejsze, gdy chce się bardzo szybko jechać. Razem z Łukaszem znamy ten rajd i dobrze i wiemy jak wielkie wyzwanie nas czeka. Jeśli spadnie deszcz to poprzeczka będzie jeszcze wyżej, ponieważ asfalty są bardzo śliskie, a do tego jest wiele bardzo stromych zjazdów. Chcemy pojechać jak zawsze mądrze, ale i szybko, aby powalczyć o kolejną wygraną w naszej klasie Rally3. Dziękuję naszym wspaniałym Partnerom za kolejny wspólny start. A kibiców zachęcam do trzymania kciuków.”