Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar popisowo pojechali 49. Rajd Świdnicki- Krause sięgając po 5 w tym sezonie zwycięstwo w nowej klasie3. Załoga Forda Fiesta Rally3 wygrała 7 z 8 rozegranych odcinków specjalnych w tym dodatkowo punktowany Power Stage. Zdobyty komplet punktów w Górach Sowich pozwolił przypieczętować tytuł Mistrzów Polski na rundę przed końcem sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bez względu na wyniki ostatniego Rajdu Koszyc na Słowacji, reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u już w Świdnicy mogli się cieszyć z osiągniętego w tym sezonie wielkiego sukcesu.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Jestem szczęśliwy i spełniony jako kierowca rajdowy, a Zbyszek jako pilot. Bardzo się cieszymy ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w nowej klasie 3. Tytuł ten dedykuje mojej córeczce Basi. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na starty Fordem Fiesta Rally3 i dziś utwierdzam się, że była to słuszna decyzja. Cieszymy się bardzo, że zrealizowaliśmy plan, w którym zakładaliśmy wygranie Rajdu Świdnickiego- Krause, a nie tylko „dojechanie” po punkty. Już od odcinka testowego wiedzieliśmy, że jesteśmy w formie, że dobrze rozumiem się z autem. Dlatego nie pozostało nic innego jak zaatakować od pierwszych metrów. Każdy zakręt, każdy szczyt, każde hamowanie to czysta rajdowa przyjemność z pełną kontrolą tego, co się dzieje z oponami Michelin. Wygraliśmy 7 z 8 rozegranych odcinków specjalnych. Zdobyliśmy komplet punktów dający nam upragniony tytuł rajdowych Mistrzów Polski 2021 bez względu na to, co się wydarzy na Rajdzie Koszyc na Słowacji. Podsumowując- jesteśmy bardzo zadowoleni z powoli kończącego się sezonu, z naszej bezbłędnej i szybkiej jazdy oraz perfekcyjnie przygotowanego samochodu przez ekipę prawdziwych fachowców motorsportu: Kumiega Racing i APR Motorsport. Dziękuję naszym Partnerom za ten wspólny sukces: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Polska, Siren7 oraz szefom kanałów TVN-Discovery za wsparcie medialne.”

Zbigniew Cieślar:

Cieszę się tak samo jak Łukasz ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w nowo powstałej klasie3.
W rajdach startuje się po to, aby jechać jak najszybciej i zdobywać jak najwyższe miejsca. W tym roku postawiliśmy sobie taki cel i konsekwentnie go realizowaliśmy. Rajd Świdnicki Krause pokazał, że jesteśmy w bardzo dobrej formie, aby ścigać się o kolejne zwycięstwa. Pod względem statystyk ten sezon wygląda także bardzo dobrze- z 6 rajdów wygraliśmy 5 razy, a w jednym rajdzie z powodu drobnej awarii płyty ochraniającej podwozie zajęliśmy 3. miejsce. Jesteśmy szczęśliwi, że tytuł przypieczętowaliśmy jeszcze przed końcem sezonu, który nastąpi w Koszycach na Słowacji. Dziękuję wszystkim za gorący doping i masę wiadomości z gratulacjami.”