Słynne nawroty na ciasnych zakrętach wyłożonych śliską, bazaltową kostką- to sztandarowy punkt programu Rajdu Świdnickiego- Krause, dawniej znanego jako Rajd Elmot. Już w najbliższy weekend 2-3 października rozegrana zostanie już 49 edycja rajdowego klasyka w Górach Sowich.
Na bardzo trudnych, ale i także, bardzo dobrze znanych trasach pojawią się Łukasza Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u są zdecydowanymi liderami klasy3, w której ścigają się takie same Fiesty Rally3. Załoga w pięciu rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zwyciężała, aż cztery razy i posiada pokaźną przewagę punktową. Na Rajdzie Świdnickim Byśkiniewicz i Cieślar mają szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu na jedną rundę przed końcem sezonu. Jednak załoga podkreśla, że o tym nie myśli i jest skoncentrowana na szybkiej i bezbłędnej jeździe jak podczas poprzednich startów.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Wkraczamy w decydującą część sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Świdnicki jest bardzo dla nas ważny, ale podchodzimy do niego z taką samą determinacją i koncentracją jak podczas poprzednich tegorocznych startów. Lubię charakterystykę tras w Górach Sowich, dobrze je znam- podobnie zresztą jak wszyscy inni rajdowi koledzy. Taka znajomość trasy jest gwarantem, że wszyscy będą jechać bardzo szybko, a różnice czasowe będą minimalne. Mimo, że tuż przed pojawieniem się na rynku w Świdnicy nie testowaliśmy Fiesty Rally3 to wiemy, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego startu. Delikatne poprawki w nastawach wprowadzimy podczas oficjalnego shake down’u w Walimiu na słynnej kostce. Zapowiada się fantastyczna pogoda co z całą pewnością przełoży się na tłumy kibiców nie tylko na „walimskich patelniach”. Ze strony mojej i Zbyszka zapowiadamy walkę o wygraną, ponieważ wiemy, że stać nas na odniesienie kolejnego sukcesu w tym roku i nawet przypieczętowania tytułu na tym rajdzie. Trzymajcie kciuki za nasz plan, a my zrobimy wszystko, aby go zrealizować. Dziękuję Partnerom za kolejne rajdowe emocje: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Polska, Siren7. Dziękuję również szefostwu TVN za relacje z rajdu w serwisach informacyjnych.”

Zbigniew Cieślar:

„Rajd świdnicki jest moim rajdem, w którym najczęściej startowałem. Znam go jeszcze z edycji, kiedy nosił nazwę Elmot. Znam go bardzo dobrze. Ciesze się, że pojedziemy w nim na jesieni. Prowadzimy z Łukaszem z dużą przewagą punktową w klasyfikacji sezonu w naszej klasie 3. Jest możliwość, że możemy zdobyć tytuł już w Górach Sowich. Bardzo by nas to ucieszyło. Świadomość tego nie ma wpływu na podejście do rajdu- trzeba jechać po czarnym, swoje, to co potrafimy, co zespół potrafi, a po 9 odcinkach specjalnych okaże się jak zakończy się ten rajdowy weekend w Świdnicy. Nie napinamy się i podchodzimy do tego startu ze spokojem tak jak do poprzednich rajdów.”