Jest magiczna, wyjątkowa, bardzo techniczna i jedyna w swoim rodzaju. Mowa oczywiście o ulicy Karowej, która rozbudza wyobraźnię, emocje u każdego wyczynowego kierowcy i fana sportów motorowych. Odcinek specjalny Karowa to najbardziej rozpoznawalny os w Polsce i najbardziej pożądany. Dostają się tam tylko najlepsi, którzy bezbłędnie i świetnym tempem pokonają dzienne odcinki Rajdu Barbórka. W tym roku to już 56. edycja tego kultowego rajdu. W imprezie nie mogło zabraknąć TVN TURBO RALLY TEAM’u, który z sukcesami występuje na „Barbórce” od 2010 roku. Łukasz Byśkiniewicz po raz pierwszy w warszawskim rajdzie zaprezentuje Hyundaia i20 R5. To nie jedyna niespodzianka, ponieważ na prawym fotelu Maćka Wisławskiego zastąpi Adam Jędraszek.

Łukasz Byśkiniewicz:

Nie mogę się doczekać pierwszych metrów na 56. Rajdzie Barbórka. To specyficzna impreza, której charakter jest zupełnie inny niż rajdów, w których stratujemy przez cały sezon. Do tego jest niezwykle medialna, a w tym roku po raz pierwszy transmisję na żywo przeprowadzi macierzysta TVN TURBO z czego jestem dumny. Przejazd po ulicy Karowej to spełnienie marzeń każdego kierowcy. Startujemy Hyundaiem i20 R5 w najmocniejszej klasie. Tego samochodu na Rajdzie Barbórka nigdy jeszcze nie było. Na tylnych szybach pojawiło się nowe nazwisko, ponieważ na miejsce Maćka Wisławskiego wsiada Adam Jędraszek. Przed szefem APR Motorsport stoi nie lada wyzwanie, ponieważ debiutuje w roli pilota. Chcemy nawiązać do udanych występów z poprzednich 7 lat, kiedy to 7 razy awansowaliśmy na Karową. Naszym głównym Partnerem podczas Rajdu Barbórka jest firma BYŚ Gospodarka Odpadami. Dołączają do nas również: sieć stacji benzynowych Amic Polska, producent oświetlenia M-TECH, serwisy samochodowe Premio. Jedziemy również z naszymi wieloletnimi Partnerami: NOVOL, Kratki.pl, I Planet Store, TEKOM Technologia oraz MODESTO. Chciałbym również podziękować szefowej kanału TVN TURBO za wspaniałą oprawę medialną 56. Rajdu Barbórka.”

Adam Jędraszek:

Co chwilę się szczypię, aby uwierzyć, że to prawda. Marzenia się spełniają i już w najbliższy weekend razem z Łukaszem wystartuje w kultowym Rajdzie Barbórka. To mój debiut w roli pilota i na dodatek w tak prestiżowej imprezie. Będzie to dla nas nowe doświadczenie, ponieważ pierwszy raz zasiądziemy wspólnie w aucie rajdowym. Plan to żwawe tempo, świetna zabawa i pojawienie się na najsłynniejszym odcinku specjalnym w Polsce, czyli na „Pani Karowej”. Rok temu kibicowałem Łukaszowi i Maćkowi z trybun. Teraz zastąpię na prawym fotelu Wiślaka co wyzwala u mnie wielką radość, ale i poczucie wielkiego wyzwania. Trzymajcie za nas kciuki!.”